KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10928288
*
nr 1092 8288
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 30x23
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2017
kl 20:47:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 03:42:08
1
700 kr
27/2 15:18:33
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:27
-
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:26
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 1092 8288
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Akvarell, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 30x23
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 03:42:08 | 1 | 700 kr |
27/2 15:18:33 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
4237 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:27 -
4236 Färglitografi
Oscar Reutersvärd (1915-2002), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:26